Úvod Časté dotazy Jak začít využívat elektronické služby veřejné správy

Jak začít využívat elektronické služby veřejné správy

Pro přihlášení eObčankou budete potřebovat čtečku čipových karet a musíte mít nainstalovanou aplikaci, kterou si můžete stáhnout na info.eidentita.cz. Na stránce gov.cz pak kliknete na dlaždici Portál občana. Vyberete možnost přihlášení pomocí eidentity. Dále kliknete na možnost přihlášení pomocí eObčanky. Spustí se vám aplikace, zadáte identifikační osobní kód a jste přihlášeni.

Pomohl vám tento článek?

Abyste se mohli přihlásit uživatelským účtem, nezapomeňte si uživatelský účet aktivovat. Na stránce gov.cz pak kliknete na dlaždici Portál občana. Vyberete možnost přihlášení pomocí eidentity. Dále kliknete na možnost přihlášení pomocí Jména, hesla a SMS. Zadáte uživatelské jméno účtu a heslo. Kliknete na „autorizuj a pošli kód“. Pak zadáte kód, který vám přišel v SMS. A jste přihlášeni.

Pomohl vám tento článek?

Na stránce Portálu občana kliknete na přihlášení pomocí datové schránky. Pak zadáte uživatelské jméno a heslo do vaší schránky. Pokud je vše správně, na úvodní stránce odsouhlasíte kliknutím na tlačítko ano, že Portál občana může zpracovat osobní údaje z vaší datové schránky. K přihlášení můžete využít například i svou eObčanku nebo mobilní aplikaci Mobilní klíč ISDS.

Pomohl vám tento článek?

Můžete zažádat o výpis bodového hodnocení řidiče, výpis z rejstříku trestů, výpis z živnostenského rejstříku, požádat o potvrzení bezdlužnosti, podat daňové přiznání a vyřídit živnostenské oprávnění.

Pomohl vám tento článek?

Portál občana je brána k online službám veřejné správy. Na Portálu občana máte vlastní účet, ke kterému se můžete přihlásit eidentitou nebo datovou schránkou. Ke svému účtu máte přístup jen vy. Přes svůj účet na Portálu občana si můžete zažádat o online služby veřejné správy nebo třeba spravovat svoje doklady. Pokud máte připojenou datovou schránku, můžete elektronicky komunikovat s úřady a pokud jste přihlášeni pomocí eidentity, můžete i přecházet bez dalšího přihlášení na jiné portály veřejné správy.

Pomohl vám tento článek?

Zažádejte si o novou eObčanku, při vyzvednutí si aktivujte identifikační osobní kód a deblokační osobní kód. Tam, kde si vyzvedáváte eObčanku, najdete i Czech POINT, kde si rovnou můžete zažádat o datovou schránku. Nezapomeňte si ji aktivovat. Jakmile obojí budete mít, můžete začít využívat online služby na Portálu občana a komunikovat s úřady.

Pomohl vám tento článek?

Abyste mohli využít všechny služby na Portálu občana, přihlaste se eObčankou nebo uživatelským účtem, aby Portál občana věděl, že jste to opravdu vy. A abyste mohli posílat elektronická podání, připojte si do Portálu občana svoji datovou schránku.

Pomohl vám tento článek?

Do Portálu občana se můžete přihlásit pomocí eObčanky, uživatelského účtu (Jméno, heslo a SMS) nebo pomocí datové schránky.

Pomohl vám tento článek?

Můžete získat informace z katastru nemovitostí, informace o své pracovní neschopnosti, máte přístup k eReceptu a přehled o svém důchodovém pojištění. Můžete si zažádat o výpis z živnostenského rejstříku a z rejstříku trestů. Také si můžete nastavit notifikace platnosti vašeho řidičského průkazu.

Pomohl vám tento článek?